ایمنی و رعایت نکات ایمنی لازمه‌ی هر کاری است. افراد مختلف در هر شرایط شغلی نیازمند رعایت برخی از نکات ایمنی به نسبت شغل خود هستند. بی توجهی و عدم رعایت این نکات توسط این افراد ممکن است سبب تهدید سلامتی و حتی موقعیت شغلی فرد شود. در واقع می توان گفت اولین اصل در هر شغلی، داشتن اطلاعات مربوط به ایمنی آن شغل است و تولید کنندگان لوازم ایمنی از قبیل تولید کننده دستکش نسوز، تولید کننده لباس ایمنی تولید کننده کلاه ایمنی و… مهم ترین وظیفه را در تولید و فراهم کردن وسایل ایمنی دارند. برخی از مشاغل وجود دارد که به علت خطرناک بودن و حساس بودن کار و یا حتی نا امن بودن محیط کاری نیاز به رعایت برخی نکات دارند، در این صورت تکنسین ها قبل از شروع کار باید دوره های مربوط به ایمنی و آمادگی را گذرانده باشند تا با این خطرها و راههای مقاله با آن آشنا شده و در محیط کاری دچار کوچکترین آسیب نشوند.

همه ما می دانیم که در این میان برخی مشاغل وجود دارند که کار کردن در این نوع مشاغل بدون رعایت نکات ایمنی و بدون پوشیدن لباس ایمنی غیرممکن است. مشاغلی مثل: معدن، ریخته گری،  آتش نشانی، امور ساختمانی، کارخانه های تولید شیشه و ….

 در این مشاغل برخی پوشش های ایمنی مثل انواع دستکش نسوز، لباس نسوز، لباس دیر سوز، پابند ریخته گری، پابند نسوز، عینک ها، کلاه های ایمنی و … برحسب نوع شغل مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که همه‌ی ما می دانیم دست ها یکی از مهمترین اجزای بدن می باشد که حفظ ایمنی آن در محیط کاری لازمه و شرط اصلی به حساب می آید. یکی از وسائل ایمنی بسیار مهم جهت حفاظت از دست ها در حرفه های خطرناک دستکش های ایمنی است که استفاده از آن دارای بالاترین اولویت می باشد. دستکش های ایمنی انواع مختلفی دارند که از بین آنها می توان به دستکش نسوز، دستکش ماری، دستکش کف دوبل چرمی، دستکش آتش نشانی، دستکش ایمنی در برابر الکتریسته، دستکش ضد برش، دستکش ایمنی در برابر مواد شیمیایی، دستکش ایمنی در برابر برش و … اشاره کرد.

شرکتهای معتبر زیادی در زمینه تولید لباسها و تجهیزات ایمنی و حتی دستکش نسوز فعالیت می کنند. که از معروفترین آنها می توان به شرکت صنعت پوش اشاره کرد. این شرکت جزء معتبرترین شرکتها در زمینه تولید و عرضه تجهیزات ایمنی می باشد.

همانطور که گفته شد دستکش های نسوز یکی از انواع دستکش های ایمنی به حساب می آید. این نوع از دستکش ها توسط تولید کننده دستکش های نسوز تولید می شوند. تولید کننده دستکش نسوز انواع مختلفی از این دستکش ها رابه نسبت شغل، جنس، ظاهر و سایر مواردتولید می کنند.دستکش های نسوز در مشاغلی مثل آتش نشانی، ریخته گری، کارگاههای صنعتی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در این مشاغل دستکش های استفاده شده باید از هرلحاظ استاندارد باشد تا تسلط کارگر حفظ شده و باعث حساسیت و حتی تعریق دست های آن نشود. پس تولید کننده دستکش ایمنی باید اطلاعات کافی در مورد تمام موارد ایمنی مربوط به دستکش ها را داشته باشند و طراحی مکانیکی این دستکش‌ها به دست طراحان به گونه‌ای باشد که راحت بوده و فعالیت مصرف کننده را کمتر و یا محدود نکند.

در کل می توان گفت حساسیتی که در تولید دستکش های نسوز توسط تولید کننده دستکش نسوز باید اعمال شود مواردی جدی است که عدم رعایت این موارد ممکن است عواقب بسیار جدی و غیر قابل جبرانی داشته باشد.

جهت سفارش و خرید محصول می توانید از طریق مجموعه صنعت پوش با شماره تلفن 04135241742 تماس حاصل نمائید.