دسته‌بندی نشده

لباس کار دوبنده (بیلرسوت) چیست؟

یکی از مهمترین، اصلی ترین و محافظه کار ترین آیتم ها لباس کار می باشد تا کارگر را از صدمات و خطرات محیط کاری حفظ کند. امروزه با افزایش حرفه‌ های مختلف هر کدام از آن ها شرایط کاری مخصوص به خود را دارند که بر اساس آن لباس کارهای متنوعی از جمله لباس کار دوبنده (بیلرسوت)، لباس کارهای جوشکاری، مهندسی، مکانیکی، صنایع، کارگری و … طراحی و تولید می ‌شوند. معمولا لباس کار ایمنی یک پوشش سراسری است که دست ها، پاها و بدن را پوشانده و مناسب با کار و بدن کارگر بوده، کمرش بسته و تعداد جیب های کم و کوچکی داشته باشد. با توجه به این نکته هرچه الیاف بکار رفته در پارچه طبیعی تر باشد لباس کار مقاوم و درصد ایمنی کار را افزایش می دهد تا از این طریق کارکنان بتوانند به راحتی و بدون خطر کار خود را انجام دهند. ما در این مقاله می خواهیم در مورد لباس کار دوبنده که مهمترین آن ها می باشد با شما صحبت کنیم.

این لباس کاریک نوع پوشاک یک‌ پارچه بدون سرشانه و آستین و قسمت‌ هایی از سینه در بالاتنه و بیشتر پایین‌‌ تنه را پوشش می‌ دهد که در طرح های مختلف و بهترین پارچه های صنعتی از جمله جین، کتان، پلی استر، پنبه، ویسکوز و فلامنت کج راه تولید می شود و‌ در کارخانه‌ ها، کارگاه‌ های ساختمان‌ سازی، عمران، صنایع، تکنسین های نصب و تعمیرات و … استفاده می‌ شود. لباس کار دو بنده دارای دوجیب متوسط با زیپ های فلزی در دو طرف پاها و یک جیب بزرگ با زیپ فلزی بر روی سینه و یک جیب کوچک نیز در پشت پای راست با کمر کشی تولید می شود. این لباس کار‌ بیشتر برای مشاغل و محیط هایی استفاده می شود که افراد بتوانند کارهای خود را آزادانه و به راحتی انجام دهند.

انواع لباس کار دوبنده

لباسکار دوبنده لی

لباسکار دوبنده جین

لباسکار دوبنده کتان

لباسکار دوبنده فلامنت

لباسکار دوبنده ترگال و …

ویژگی های لباس کار دوبنده

۱. لباس کار باید متناسب با سایز خود انتخاب شود تا خیلی گشاد یا تنگ نباشد.

۲. استفاده از لباس کار آستین کوتاه در مواقع ضروری به جای آستین بلند

۳.عدم استفاده از لباس کار کهنه و پاره در مکان های دارای ماشین آلات

۴. عدم اتصال آویز و بدلیجات بر روی لباس کار

۵. عدم استفاده از لباس کاری جیب دار و لبه دار در محیط های آلوده به خاک، مواد قابل اشتعال و گرد و غبار

۶. بسته بودن دکمه های لباس کار یکسره دوبنده

نکات استفاده از لباس کار دوبنده

۱. محافظت از سیستم در برابر اشعه و لیزر

۲. محافظت بدن با پیشبند سربی که پایین تر از کمر قرار دارد

۳. استفاده از پیشبند چرم در لباس کار به دلیل شرایط خاص کار برای جوشکاران

۴. تعویض اتصالات کمربند این لباس در صورت نیاز

۵. استفاده از کمربند روی این نوع لباس کاربرای کارکنانی که در ارتفاعات کار می کنند.

۶.‌ استفاده از پارچه های بافت کج‌ راه و تراکمب برای استحکام بیشتر

لباس کار دوبنده جین

لباس کار دوبنده( بیلرسوت ) جین با داشتن پارچه جین سبب ایجاد امنیت در برابر عوامل محیطی و استحکام نقش داشته و در شغل های کارگاهی، ساختمانی و صنایع استفاده می شوند. همچنین به واسطه ی حذف و جایگزین کردن آستین و سرشانه آن، با دو بند که توسط گیره هایی پلاستیکی باز و بسته می شوند تعویض کردن این لباس به راحتی انجام می شود.

لباس کار دوبنده کتان

جنس پارچه لباس کار دوبنده کتان دو بنده پنبه و کتان است و طول عمر بیشتری دارد. به دلیل تهویه و هوارسانی مناسب این لباس آسیب فرد در اثر تعریق کم تر می شود.

لباس کار دوبنده فلامنت

جنس این لباس فلامنت با پارچه ضخیم تر کتان به دلیل آزادی عمل دستها و بالا تنه در هنگام خم و راست شدن برای کارهای سنگین تر از جمله جوشکاری، صنعتی و خدماتی استفاده می شود.

نکات مهم هنگام خرید این نوع لباس کار

اولین مورد هنگام انتخاب با توجه به این که این نوع لباس کاربیشتر در فضاهای کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین واجب است که دارای جیب های کافی باشد تا فرد ابزارهای مورد نیاز را همراه خود داشته و به راحتی کار خود را انجام دهد.

دومین مورد توجه به جنس پارچه، الیاف و وزن، سبکی و راحتی لباس می باشد.

سومین مورد یکسره بودن و نداشتن فاصله بین بالاتنه و پایین تنه به دلیل تعویض راحت می باشد.

مجموعه صنعت پوش یکی از معتبرترین و با سابقه ترین مجموعه ها در زمینه تولید لباس کارهای ایمنی مانند لباس دیرسوز، لباس نسوز، کفش ایمنی نسوز، پابند نسوز، کلاه نسوز، دستکش کف دوبل چرمی، آستینچه نسوز، شیلد رویت مواد مذاب، مقنعه چرمی، لباس کار شومر آلمان و … می باشد. این مجموعه با نیروهای متخصص و تجهیزات ایمنی معتبر فعالیت می نماید.

جهت سفارش و خرید می توانید از طریق مجموعه صنعت پوش با شماره تلفن 04135241742 اقدام به خرید نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *