دسته‌بندی نشده

لباس کار ایمنی ریخته گری

هدف اصلی کوره های ریخته گری رسیدن به دمای مناسب مورد نیاز برای ذوب شدن نوع فلز، زغال سنگ و گاز می باشد. طبیعی است که با درجه حرارت بالا با فلزات مذاب، گازهای سمی و انفجارهای شدید کار می کنند که می تواند باعث آسیب شدید و حتی مرگ شود. بنابراین واجب است برای کارکرد ایمن حتما از لباس کار ایمنی ریخته گری استفاده شود. لباس کار ایمنی ریخته گری به صورت پنج تیکه شامل کت، شلوار، کلاه هود ایمنی با شیشه نسوز، دستکش پنج انگشتی ساق بلند و گتر در جنس پارچه های نرم آلومینیومی، ضد حریق، پارچه کتان، پلی استرو و نفتی در وزن ۳۰۰۰ گرم دو سوزنه تولید می شود. 

پارچه آلومینیومی بکار رفته در این لباس کاملاً نسوز بوده و مقاومت بالایی هنگام تماس با حرارت آتش دارد و می تواند کل بدن افراد را در معرض حرارت ناشی از آتش و یا پاشیدن مواد مذاب در امان نگه دارد. همچنین پوشش های ایمنی مانند پابند چرمی نسوز، آستینچه چرمی نسوز، دستکش نسوز، مقنعه ریخته گری، عینک مخصوص، کلاه نسوز، لباس نسوز و کفش ایمنی نسوز از دیگر فاکتورهایی است که حتما باید رعایت شود. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد لباس کار ایمنی ریخته گری در اختیارتان قرار دهیم.

لباس ریخته گری

لباس نسوز آلومینیومی ریخته گری

این نوع لباس کار برای از بین بردن آتش، ذوب مواد معدنی، کوره های پر حرارت پخت ماده های معدنی و ذوب شیشه طراحی شده است. جنس بیرونی این لباس از پنبه نسوز، فایبر گلاس و جنس درونی آن از الیاف عایق حرارت و پشم طبیعی تولید شده است تا بتوان به راحتی بدون سوختگی وارد آتش شد. این لباس کار معمولا سه لایه و وزن آن بین ۷ تا ۱۲ کیلوگرم است که از تجهیزات مقاوم در برابر حرارت، شعله و تا دمای ۸۱۵ درجه سانتیگراد مقاوم می باشد.

پابند نسوز ریخته گری

پابند چرمی نسوز یکی از تجهیزات حفاظت شخصی ریخته گری می باشد که با آتش و حرارت سروکار دارند. این پابند باید تا زیر زانو بر روی کفش کشیده شوند تا به طور کامل پاها را از سوختگی حفظ کند چرا که امکان آتش سوزی، نفوذ جرقه و مواد مذاب به داخل کفش وجود دارد به همین علت از این نوع پابند بر روی کفش ایمنی نسوز استفاده می شود. پابند نسوز دارای کاربردهای قابل استفاده در صنایع فولادی، صنایع ریخته گری و ذوب، مناسب برای جلوگیری از پاشش جوش بر روی کفش، ورور حرارت به پاها، پاشش اکسید فلز بر روی کفش در ریخته گری می باشد.

نقاب آلومینیومی ریخته گری

نقاب آلومینیومی در عمليات ريخته گری مواد معدنی از جمله ذوب فلزات، شيشه و پرتو های گرمایی تابشی از ذوب تاثيرات مخرب روی عدسی چشم و ايجاد آب مرواريد و همچنین تاثيرات منفی که روی پوست صورت می گذارد مناسب می باشد. چرا که در اين حالت نقاب آلومينيومی ريخته گری مجهز به لنز رنگ آبی که امواج پرتوهای مادون قرمز تابشی را به رنگی ملايم و ايمن تبديل می نمايد و چشم را از آسيب شغلی و پوست را از جرقه و پاشش گدازه نجات می دهد. جالب است بدانید که اين نقاب به راحتی روی لبه جلوی کلاه های ايمنی ريخته گری قابل نصب می باشد . 

لباس ریخته گری

ویژگی های لباس کار ایمنی ریخته گری

۱.کلاه ایمنی نسور مجهز به طلق از جنس پلی کربنات نشکن بوده و با حفاظت از صورت و چشم افراد امکان دید برای کاربر را فراهم می نماید.

۲. نکته مهم در رابطه با لباس های ریخته گری اندازه و سایز آن است که ممکن است به دلیل نوع فلز و ماده ای که ذوب می شود تغییراتی در نوع لباس ایجاد شود، اما در کل همه لباس های نسوز ریخته گری مشابه یکدیگر بوده و سایز آن باید طوری باشد تا کار با لباس راحت باشد.

۳. لباس ریخته گری با پوشش کامل اورکت و شلوار آلومینیومی از افرادی که در نزدیکی کوره ها، مواد مذاب یا درون آتش فعالیت می کنند، محافظت می کند.

۴. بیش ترین آسیب و سوختگی گزارش شده در کارگاه های ریخته گری مربوط به نواحی دست و پا می باشد بنابراین استفاده از گتر و دستکش نسوز مناسب است تا حد زیادی بتواند ایمنی کارگران کوره ها را تضمین کند.

۵. از پیش بند های نسوز برای کارهای روزمره از جمله بررسی های دوره ای وضعیت فرایند، اندازه گیری دمای ذوب و خروج قطعه از کوره با دمای بالا استفاده می شود تا افراد را از خطرات جزئی با بدن حفظ کند.

مجموعه صنعت پوش یکی از معتبرترین و با سابقه ترین مجموعه ها در زمینه تولید لباس کارهای ایمنی مانند لباس دیرسوز، لباس نسوز، کفش ایمنی نسوز، پابند نسوز، کلاه نسوز، دستکش کف دوبل چرمی، آستینچه نسوز، شیلد رویت مواد مذاب، مقنعه چرمی، لباس کار شومر آلمان و … می باشد. این مجموعه با نیروهای متخصص و تجهیزات ایمنی معتبر فعالیت می نماید.

جهت سفارش و خرید می توانید از طریق مجموعه صنعت پوش با شماره تلفن 04135241742 اقدام به خرید نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *