دسته‌بندی نشده

لباس کار ایمنی جوشکاری

جوشکاری از فرآیند های مهم و پرکاربرد در صنایع و یکی از فعالیت های بسیار خطرناک می باشد که نور ساطع شده و قطره های مذاب آهن و آرگون هنگام جوشکاری برای چشم، پوست صورت، دست ها و بدن بسیار خطرناک است. بنابراین با رعایت نکات ایمنی هنگام انجام آن کار می توان آسیب های احتمالی از جمله، سوختگی‌ کوچک، جدی، گرما، جرقه، اشعه ماوراء بنفش و شعله را کنترل کرد. با توجه به این نکته استفاده از لباس کار ایمنی جوشکاری برای ایمن بودن افراد امری واجب و ضروری است،

جوشکار علاوه بر اینکه باید از کلاه و دستکش مخصوص استفاده کند حتما باید از عینک، چکمه، ماسک، پیش بند، پابند، سرپوش و لباس کار ایمنی جوشکاری نیز استفاده نماید که یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی جوشکاران می باشد.

بهترین مواد استفاده شده در لباس جوشکاری جین، پنبه، چرم، پشم می باشد و بدترین مواد برای آن مواد مصنوعی است، چرا که مواد مصنوعی در گرمای زیاد ذوب شده و باعث سوختن پوست می شود. ما در این مقاله شما را با لباس کار ایمنی جوشکاری و ویژگی های آن آشنا خواهیم کرد تا با کمک این ویژگی‌ ها بتوانید دستکش و یا لباس مخصوص جوشکاری برای خود تهیه کنید.

انواع لباس کار ایمنی جوشکاری

لباس کار یکسره

این نوع لباس جوشکاری از مهم ترین لباس های کار است که با نام جوشکاری آرگون نیز شناخته می شود و به دلیل پوشش راحت و عوض کردن آن نسبت به بقیه لباس ها یکی از پرطرفدارترین لباس های کار یکسره می باشد. لباس کار جوش از جنس آرگون و کتان به رنگ قرمز و به صورت یکسره از دو جیب در بخش سینه لباس، دوخت دو سوزنه و زیپ استخوانی طراحی می شود که به دلیل داشتن پارچه کتان سبک، راحت، تبادل حرارتی آسان و مقاومت بالایی دارد.

لباس کار دو تیکه

این نوع لباس جوشکاری دارای تاییدیه از وزارت کار در گروه لوازم ایمنی قرار دارد و از جمله تجهیزات ایمنی لازم در محیط کاری است که می تواند ایمنی و سلامت افراد را در حین انجام کار تضمین کند. این لباس از جنس پارچه تمام نخ بسیار ضخیم و دو تیکه حاوی شلوار و کاپشن ایمنی می باشد که جدا از هم هستند و این قابلیت را دارند که همه ی قسمت های بدن افراد را پوشش دهند. بنابراین در کارگاه های جوشکاری افرادی که در برابر مواد آتش زا قرار می گیرند کاربرد بسیار گسترده ای دارد و می تواند از تنه و بدن فرد محافظت کرده و مانع از سوختن لباس کار و بدن افراد شود. لباس کار ایمنی دارای طراحی بسیار ریز مهندسی شده دو سوزنه روی لباس کار طراحی شده که در تهویه هوای درون لباس نقش بسیار مهمی دارد و از عرق کردن افراد در هنگام استفاده از لباس کار دو تیکه جلوگیری می کند.

لباس کار لی دو تیکه

لباس کار جین به رنگ آبی خاکستری به صورت دو تکه دو جیب با درب پاکتی روی سینه که لبه ی پاکتی توسط دکمه و با زیپ سراسری بسته شده و توسط یک لبه ی دکمه دار روی زیپ پوشیده می شود. شلوار کمر دارش دارای دو جیب پاکتی می باشد که با ظاهری شیک و اسپرت از پارچه جین پنبه ای تولید می شود و مقاومت خوبی در برابر گرما و حرارت دارد و دیر سوز می باشد. الیاف پنبه ای موجود در پارچه این لباس باعث می شود که لباس خنک بماند و از تعرق زیاد فرد به هنگام انجام کار جلوگیری می کند پس گزینه مناسبی برای جوشکاری می باشد.

دستکش مخصوص جوشکاری

دستکش‌ های مخصوص جوشکاری بر اساس استانداردهایی از چرم تهیه می‌ شوند که باید حداکثر میزان مقاومت را داشته باشند که به سه دسته کوتاه، متوسط و بلند تقسیم‌ بندی می‌ شوند. این دستکش‌ های محافظتی تا حد زیادی می‌ توانند ناحیه دست را در برابر آسیب گرما، ساییدگی، اوراق فلزی، برخورد اشیا داغ، شیشه های بریده شده و …  محافظت کنند. این محافظ اولیه می‌ تواند به راحت تر انجام شدن عملیات جوشکاری تا حد قابل قبولی کمک کرده و گرما را تا مقدار زیادی تحمل کند.

لباس جوشکاری

ویژگی لباس کار ایمنی جوشکاری

۱.مقاومت بالا در برابر برخورد اجسام و فشار

۲. دوام بالا در برابر سرما و گرما

۳. ضد حساسیت

۴. داشتن وزن سبک

۵. استفاده آسان

۶. محافظ در برابر مواد شیمیایی و رادیو اکتیو

۷. محافظ در برابر پاشش مواد مذاب

۸. داشتن اندازه استاندارد

مجموعه صنعت پوش یکی از معتبرترین و با سابقه ترین مجموعه ها در زمینه تولید لباس کارهای ایمنی مانند لباس دیرسوز، لباس نسوز، کفش ایمنی نسوز، پابند نسوز، کلاه نسوز، دستکش کف دوبل چرمی، آستینچه نسوز، شیلد رویت مواد مذاب، مقنعه چرمی، لباس کار شومر آلمان و … می باشد. این مجموعه با نیروهای متخصص و تجهیزات ایمنی معتبر فعالیت می نماید.

جهت سفارش و خرید می توانید از طریق مجموعه صنعت پوش با شماره تلفن 04135241742 اقدام به خرید نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *