دسته‌بندی نشده

لباس كار مناسب برای كار در معدن

لازمه‌ی هر شغلی لباس کار و لباس ایمنی خاص آن شغل می باشد. اینکه در هر شغلی چه نوع تدبیر ایمنی باید رعایت شود بستگی به نوع آن دارد و افراد باید در ابتدا و قبل از شروع به کار تدابیر را رعایت کرده و لباس های ایمنی بر تن کنند، و دلیل آن ایمن ماندن افراد از آسیب های شغلی و عواملی است که سلامت آن ها را تهدید می کند.

هرشغلی سختی ها و خطرات مختص خود را دارد و مطمئنا هر کارفرمایی قوانین و تجهیزات خاصی جهت حفاظت از نیروهای خود تدبیر کرده است، بنابراین هرفرد قبل از شروع روز کاری خود باید لباس کار مخصوص کار خود را پوشیده و طبق قوانین شغل خود کار خود را آغاز کند. لازم است بدانید که این نوع محیط های کاری پرخطر عموما توسط بازرسان تحت کنترل می باشند. دلیل آن هم  اطمینان از فراهم کردن تجهیزات ایمنی برای کار در معدن توسط کارفرمایان می باشد.

شغل های زیادی وجود دارد که در عین سخت بودن بسیار خطرناک می باشند. شغل هایی که خطر آنها تاثیر زیادی بر سلامتی کارگر گذاشته و جان آن را به خطر می اندازد. بنابراین لازم است لباس کار مخصوص و تجهیزات ایمنی مخصوص را برای کار در آن شغل برتن کنند. یکی از این مشاغل پرخطر کار در معدن می باشد، که در ادامه می خواهیم در مورد لباس های مناسب برای کار در معدن صحبت کنیم.

لباس کار معدن

لباس كار مناسب برای كار در معدن

کار در معدن از گذشته تاکنون وجود داشته است و از همان ابتدا تجهیزات ایمنی مخصوص برای کار در این شغل فراهم شده است، این تجهیزات روز به روز پیشرفته تر شده و به حالت کنونی خود رسیده است. تجهیزاتی مانند: لباس نسوز، لباس دیرسوز، شیلد رویت مواد مذاب، کفش ایمنی نسوز، دستکش ماری، دستکش کف دوبل چرمی، پابند نسوز، پابند چرمی، کلاه نسوز، آستینچه نسوز، آستینچه چرمی، لباسکار شومر آلمان و … البته استفاده از هر کدام از این تجهیزات بستگی به نوع معدنی دارد که فرد در آن مشغول به کار است.

ویژگی های لباس کار معدن

به دلیل شرایط دشوار کار در معدن اصولا لباس کارها خیلی راحت و به سرعت فرسوده می شوند. دلیل آن فرسایش و شرایط سخت کاری می باشد. که سبب می شود این لباس ها به سرعت مستحلک شده و از بین بروند. به همین علت از پارچه های فلامنت در تولید لباس کارهای معدن استفاده می شود. پارچه های فلامنت ارزان قیمت، ضخیم و ضد ضربه می باشند. این پارچه ها ضخامت مناسب برای کار در معدن را دارا بوده و از خراش و ضربه جلوگیری می کند.

پارچه های فلامنت دارای نام های متفاوتی هستند که بر اساس وزنشان نامیده می شوند. به عنوان مثال پارچه فلامنت 200 گرمی را ترگال می نامند و به همین صورت پارچه فلامنت 280 گرمی را کجراه ترگال.

لباس کار معدن

مزایای کار با لباس کار مخصوص معدن

همانطور که گفته شد کار در معدن از شغل های پر خطر و حساس می باشد که نیاز به لباس ها و تجهیزات ویژه ای دارد. این لباس ها و تجهیزات باید به گونه ای باشند که امنیت کارگر را در محیط کاری و در حدود یک یا دو کیلومتر زیر زمین از بابت ضربه، گرد و خاک، پرش اشیا، روشنائی، آب، انفجارهای زیر زمینی و … تضمین نماید.

در ایران معادن زیادی وجود دارد از جمله معادن: فلزات، طلا مرطوب، نقره، نیکل، مس، خاک نادر، آهن و موارد دیگر.

از مزیت های لباس کار معدن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حفظ امنیت کارگر در محیط کاری در اولویت تهیه لباس کار معدن قرار دارد.
  • به لحاظ رنگ و پارچه تنوع دارد، در رنگ های مختلف و ضخامت های متفاوت و به نسبت نوع کار تولید می شوند.
  • از نظر طراحی و یا دوخت و کاربرد با تمام استاندارد های ملی مطابقت دارند.
  • کارگر را در برابر ضربه، خراش، گرد و خاک، پرش اشیا، روشنائی، آب، انفجارهای زیر زمینی و … محافظت می کند.

مجموعه صنعت پوش یکی از معتبرترین و با سابقه ترین مجموعه ها در زمینه تولید لباس کارهای ایمنی مانند لباس دیرسوز، لباس نسوز، کفش ایمنی نسوز، پابند نسوز، کلاه نسوز، دستکش کف دوبل چرمی، آستینچه نسوز، شیلد رویت مواد مذاب، مقنعه چرمی، لباس کار شومر آلمان و … می باشد. این مجموعه با نیروهای متخصص و تجهیزات ایمنی معتبر فعالیت می نماید.

جهت سفارش و خرید می توانید از طریق مجموعه صنعت پوش با شماره تلفن 04135241742 اقدام به خرید نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *