دسته‌بندی نشده

عینک ایمنی و انواع آن

یکی از اعضا مهم و حساس بدن که برای دیدن زیبایی های زندگی به آن نیاز داریم، چشم است. تامین سلامت و امنیت چشم از نکات ایمنی در انجام امور و مشاغل صنعتی، عمرانی، کارگری، جوشکاری و نجاری می باشدُ که هر فردی حق حفاظت آن از هرگونه آسیب در برابر مواد شیمیایی، مصالح، وارد شدن جسم خارجی، ضربه شدید، تابش نور، مواد شیمیایی، ذرات ریز و درشت خارجی، پرتاب اشیا، انعکاس نور و سایر خطرات احتمالی را دارد. زخم، آسیب و جراحت چشم به سختی قابل علاج است بنابراین برای اینکه دچار احساس پشیمانی نشوید بهتر است که حین کار با عینک از چشمانتان مراقبت کنید. امروزه عینک ایمنی یکی از تجهیزات معروف، پرطرفدار و پرکاربرد در مشاغل مختلف به شمار می آید. با شناخت انواع عینک ایمنی مناسب می توانید برای مواقع خاص چشمانتان را از‌ خطرات احتمالی محافظت کنید. ما در این مقاله در مورد‌ عینک ایمنی و انواع آن با شما صحبت خواهیم کرد.

عینک ایمنی

موارد استفاده از محصول

۱.خرد کردن، بریدن، شکستن و سوراخ کردن سنگ، سیمان، آجر، چدن و سایر مصالح ساختمانی

۲. کار با چرخ سمباده مجهز به حفاظ

۳. تمیز کردن و کار کردن داخل کوره ها، دودکش ها و گرم کننده ها

۴. انجام کار به همراه ایجاد گرد و غبار

۵. کار با جوشکاری سرب

۶. هنگام انجام کار خرد کردن، بریدن میخ، درزگیری، سمباده و مته کردن

۷. هنگام کار با ابزار دارای هوای فشرده

۸. جلا کاری چرخ و برش سیمی، پوسته گیری، تراشیدن و ضربه گیری

۹. هنگام کار با اشیا نوک تیز، براده‌، جرقه‌ ها

۱۰. کار با مواد شیمیایی، بخار، ذرات خارجی، قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید

۱۱. کار رنگ زنی به وسیله هوای فشرده

۱۲. هنگام کار بنایی، نجاری و آهنگری

۱۳. کشیدن وسیله و شیئ با انبردست

۱۴. هنگام قطع کردن سیم و نوار

۱۵.  هنگام کار، جابجایی و جمع آوری مواد زائد

انواع عینک ایمنی

عینک ایمنی گاگل

این عینک یکی از ایمن‌ ترین و پرکاربرد ترین عینک ایمنی می باشد و به شکلی طراحی می‌ شود که فضای اطراف چشم را به طور کامل بسته و از آن در برابر نور، اشعه، مواد شیمیایی و ضربه محافظت می ‌کند. لنز گاگل ها مانند عینک آزمایشگاهی سفید است که انواع تیره آن جهت کار جوشکاری مناسب تر است.

عینک ایمنی جوشکاری

عینک ایمنی جوشکاری با لنز مقاوم در برابر عبور نور مرئی، نور ماورا بنفش، ضربه و خراشیدگی از چشم محافظت می کند و در اندازه بزرگ با وزن سبک ساخته می شود. به دلیل شدت بالای پرتوهای قوس الکتریکی آسیب جدی به اعصاب بینایی وارد می شود که با استفاده از این عینک می توان از شدت آن کاست.

عینک ایمنی سنگ زنی

این نوع عینک با داشتن صفحه بزرگ و شفاف رایج ترین نوع عینک ایمنی است که استفاده زیادی نیز دارد. این عینک برای مشاغل نجاری، برش صفحات فلزی، برشکار آهن، نصب پرده و لوستر که در معرض پرش اجسام و ذرات ریز جامد مانند براده چوب و آهن به درون چشم استفاده می شود. بهترین نوع عینک ایمنی سنگ زنی مدلی است که در کنار چشم حالت توری دارد و از بالا و پایین به صورت چسبیده و از اطراف با قطعه توری مانند محافظت می شود که مانع از ورود ذرات جامد به چشم است. همچنین توری بودن اطراف این عینک برای محیط هایی که خطر اصابت ذرات مایع و گاز می باشد، مناسب نیست.

شیلد محافظ صورت

این محافظ صورت یکی از تجهیزات حفاظت فردی است که علاوه بر محافظت از چشم تمام صورت را پوشش می دهد و در برابر خطراتی از جمله پاشش شیمیایی، اجسام پرتاب شونده، خرده های تراش، پاشش عفونی محافظت می کند. برخی از این شیلدها دارای عینک هستند تا از چشم‌ محفاظت بیشتری شود و معمولا در کارگاه های ساختمانی، صنعتی، فلز کاری، سنگ زنی، برش کاری، جوشکاری و پزشکی که خطر برخورد، سقوط اجسام، گرمای شدید، تابش مضر و جرقه وجود دارد، محافظت کند.

عینک ایمنی فتوکرومیک

این نوع عینک ایمنی برای محافظت از چشم در کارگاه‌های برش لیزری و حکاکی لیزری و همچنین مطب‌ های پزشکی، کار مقابل اشعه لیزر، اشعه ماورا بنفش،‌ پرتاب ذرات و مایعات ناشی از اشعه طراحی شده است که رنگ لنز آن با توجه به شرایط نوری محیط تغییر میابد، به طوری که در روشنایی رنگ لنز تیره و در تاریکی رنگ لنز به صورت خودکار روشن می شود بنابراین برای جابجا شدن از محیط داخلی به فضای بیرون لازم به تغییر لنز عینک نخواهد بود.

مجموعه صنعت پوش یکی از معتبرترین و با سابقه ترین مجموعه ها در زمینه تولید لباس کارهای ایمنی مانند لباس دیرسوز، لباس نسوز، کفش ایمنی نسوز، پابند نسوز، کلاه نسوز، دستکش کف دوبل چرمی، آستینچه نسوز، شیلد رویت مواد مذاب، مقنعه چرمی، لباس کار شومر آلمان و … می باشد. این مجموعه با نیروهای متخصص و تجهیزات ایمنی معتبر فعالیت می نماید.

جهت سفارش و خرید می توانید از طریق مجموعه صنعت پوش با شماره تلفن 04135241742 اقدام به خرید نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *